مغز پسته

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

مغز پسته

مغز پسته

خام - بوداده

مغز پسته عمدتا از پستهای دهن بسته تهیه می گردد. 

1- مغز پسته سبز

این نوع مغز که به نام مغز دو پوسته یا کالک نیز شناخته می شود. این نوع مغز پسته بسیار سبز رنگ است. برای تهیه این نوع مغز بعد از فرآوری انواع کال یا معمولی به دست می آید. در این نوع مغز از پوست رویی مغز که بیشتر قرمز است خبری نیست و برای فرآوری این نوع مغز پوست رویی آن برداشته می شود و به همین دلیل کاملا رنگ سبز و ظاهری یکدست دارد.

تقریبا 90 درصد تولیدی این نوع مغز برای صادرات استفاده می شود. قیمت این نوع مغز نسبتا بالا است و دلیل آن هم  قیمت تمام شده این نوع مغز است به طوری که کشاورز پسته خود را در زمانی می چیند که هنوز نرسیده است و مغز آن هنوز سبک است که چیده و خشک می شود و مطمئنا پسته ای که برداشت می شود از زمانی که کاملا رسیده است سبک تر هست

و این باعث بالارفتن قیمت تمام شده این نوع مغز است و علاوه بر این لازم است که بوسیله یکسری فعل وانفعالاتی که روی مغز پسته صورت گیرد، تا به این نوع مغز تبدیل شود. کیفیت این نوع محصول بر اساس رنگ آن سنجیده می شود.

به این معنی که هر چه پسته سبز تر باشد کیفیت بالاتری دارد. این مغز پسته بیشتر به کشور های فرانسه، ایتالیا، و آلمان صادر می گردد.

2- مغز پسته کال

این نوع مغز از پسته کال که هنوز به صورت کال که کاملا نرسیده است بدست می آید. یکی از دلایل استقبال از این مغز رنگ بسیار سبز گوشته آن در عین سفید بودن پوست بیرونی آن است.

و همین رنگ سبز باعث شده که زیبایی زیادی نسبت به دیگر مغز ها داشته باشد و در مصارف شیرینی پزی و تزئینی استفاده شود. قیمت این نوع مغز پسته از سایر مغز ها گرانتر است و علت آن علاوه بر دلیلی که در بالا برای مغز سبز ذکر گردید، تقاضای بالای آن است. هرچه پسته کال تر و نرسیده تر باشد کیفیت آن بالاتر است.

در داخل کشور از این نوع مغز در شهرهای آذربایجان و قم و تهران استفاده می شود و همچنین از این نوع مغز برای صادرات به کشورهای امارات، چین، هند و آلمان استفاده می شود.

برای تفکیک و  تشخیص پسته کال و سبز از تفکیک رنگی استفاده می شود.

3- مغز دندانه پسته

مغز دندانه پسته  یا همان مغز خرد شده پسته میباشد که معمولا اندازه آن بین ۲ تا ۵ میل میباشد.مغز دندانه از جهت قیمت و ریز بودن آن مصارف گوناگونی از جمله برای پودر کردن و مصارف کارگاه های شیرینی دارد.معمولا مغز های دندانه در هنگام شکستن پسته دهن بست جهت مغز کردن در دستگاه های خرد کن پسته تفکیک میشود.دارای پوست سخت پسته میباشد که لازم هست جدا شود.

 

4- مغز لپه پسته

مغز لپه پسته یا همان مغز دوقاب شده به مغز پسته ای گفته میشود از وسط دو نیم شده است.و برای بستنی فروشی ها و قنادی ها بسیار مناسب و مقرون به صرفه میباشد از این جهت که دوقاب شده است،مخصوصا مغز لپه سبز باشد.و در مصارفی که مغز پسته را برش میزنن مثل گز و سوهان و سایر مصارف میتواند مفید باشد.مغز لچه اکبری بسایر درشت و کشیده است و بسیار شکیل میباشد.مغز لپه چنانچه کاملا دوقاب باشد و مغز سالم و ریز مخلوط آن نباشد بسیار شکیل است.

5- مغز تو جمع کن پسته

مغز تو جمع کن پسته به مغزی گفته میشود که از داخل پسته جدا میشود به این صورت که مغزی که قاطی با پسته در موقع فرآوری شده است را جدا میکنند.و شاید در برخی موارد نمیشود از مغز دهن بسته تشخیص داد و از لحاظ کیفیت درجات مختلفی دارد.و در بیشتر مواقع به همراه آنمغز لپه هم قاطی دارد و بهترین نوع آن توجمع کن اکبری میباشد.مغز تو جمع کن معمولا قیمت کمتری نسبت به مغز دهن بست دارد و از لحاظ بهداشتی پایین تر میباشد.

6- مغز دهن بسته

مغز دهن بست برای مصارف گوناگون از جمله صادرات بسیار خواهان دارد.مغز دهن بست را از شکستن پسته دهن بست با دستگاه خوردکن بدست میاید و چون دهن بست فندقی گرد میباشد شکستن آن با دستگاه پرت کمتری دارد و در نتیجه مغز بهتری بدست میاید.مغز دهن بست نوع سبز و گل دار آن برای گز و سوهان بسیار استفاده میشود.

7- مغز پسته گندمی

مغز پسته گندمی به مغزی گفته میشود که ریز و تقریبا به ندازه گندم میباشد و پوست قهوه ای متمایل به سیاه دارد اما داخل مغز میتواند سبز باشد که برای پودر کردن مناسب و ارزان میباشد اما پوست رویی سیاه آن باعث میشود که در پودر شده آن دانه های سیاه رنگ مشخص باشد که معمولا برای رفع این مشکل یا آن را با یک مغز بهتر مخلوط میکنن یا اینکه پوست مغز جدا میشود به اصطلاح دوپوست میشود.

8- مغز پسته دوپوست

مغز دو پوست شده به مغزی گفته میشود که به اصطلاح پوست دوم یا پوست رویی مغز کنده شود که میتواند به روشهای خاصی این کار انجام شود مثلا:مغز را به مدت چند دقیقه داخل آب گرم نگه میدارند و بعد پوست رویی مغز به راحتی جدا میشود و سپس مغز را خشک میکنند که این روش برای مقدار های خیلی کم جواب میدهد و برای مقدار های زیاد توسط دستگاه هایی که مخصوص این کار ساخته شده است استفاده میکنند که برای مغز بادام نیز به کار میرود.معمولا در پوست گرفتن از مغز پسته ۱۰ تا ۲۰ درصد بستگی به نوع مغز از وزن مغز به دلیل جداشدن پوست و خشک شدن آن کم میشود که همین موضوع باعث افزایش قیمت این نوع مغز میشود

نوع بسته بندی :

1 . صادراتی کوچک

2 . فله 

3 . بر اساس تقاضای مشتری و استانداردهای کشور درخواست کننده

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید